Czas: 18:48 (UTC+9, CET+8) Data: 28.02.113 r. Juche (2024)
 

Archiwum wiadomości wg lat: 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005

Wiadomości 2009

21 grudnia 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "December 24 in DPRK". Bardzo interesujący tekst o znaczeniu 24 grudnia dla Koreańczyków. Tego dnia miało miejsce kilka ważnych wydarzeń historycznych w KRL-D.

5 września 2009, zbliża się 61. rocznica powstania KRL-D
9 września obchodzić będziemy 61. rocznicę powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRL-D w RP w dziale czytelnia "DPRK's Methodology of Building a Thriving Nation".

19 sierpnia 2009, zmarł Kim De Dzung

Kim De Dzung - były Prezydent Korei Południowej odszedł we wtorek w szpitalu Uniwersytetu Yonsei. Sekretarz Generalny Partii Pracy Korei Kim Dzong Il przesłał kondolencje pogrążonej w żałobie rodzinie Kim De Dzunga. Kondolencje brzmią: "Po usłyszeniu smutnej wieści o odejściu byłego Prezydenta Kim De Dzunga, chciałem przekazać moje nagłębsze kondolencje Pani Ri Hui Ho i reszcie pogrążonej w żałobie rodziny. Pogrążając się w żalu po jego odejściu, będziemy pamiętać jego ślady, a osiągnięcia na rzecz pojednania narodowego i ponownego zjednoczenia Kraju pozostaną na długo w pamięci narodowej."

17 sierpnia 2009, ciekawostka z Phenianu
W Phenianie zainstalowano nowoczesne platformy do kontroli ruchu samochodowego, które zabezpieczone są parasolem. Unikalne platformy zainstalowano w ostatnich dniach, wzbudzając tym samym duże zainteresowanie ludności. Okrągła platforma skryta pod dużych rozmiarów parasolem jest doskonale widoczna z dużego dystansu. Parasol zabezpiecza kontrolerów ruchu przed promieniami słonecznymi i deszczem, a gruba platforma przed ciepłem rozgrzanego asfaltu. Kobiety będące kontrolerami ruchu zachowują jasną twarz nawet w najgorętsze letnie dni. Przechodnie zatrzymują się na chwilę, aby przyjrzeć się tej nowej scenie. Mówią, że coś takiego możliwe jest wyłącznie w kraju, któremu lideruje Kim Dzong Il. Kontrolerzy ruchu samochodowego są poruszeni opieką ze strony Sekretarza Generalnego Partii Pracy Korei Kim Dzong Ila, który polecił zainstalować platformy z parasolami, po tym jak wcześniej przesyłał im ubrania i buty przeciwdeszczowe, okulary przeciwsłoneczne, rękawiczki i kosmetyki, a także mundury dostosowane do pór roku.
Pełny komunikat w formacie PDF.

5 sierpnia 2009, wizyta byłego Prezydenta USA Billa Clintona w KRL-D
4 sierpnia b.r. przybył z wizytą do KRL-D były Prezydent USA Bill Clinton. Na lotnisku został on przywitany przez Yang Hyong Sopa - wiceprzewodniczącego Najwyższego Zgromadzenia Ludowego oraz przez Kim Kye Gwana wiceministra spraw zagranicznych. Billowi Clintonowi został wręczony na lotnisku bukiet kwiatów. Bukiet wręczała uczennica.
Wkrótce po wylądowaniu Bill Clinton został powitany przez Umiłowanego Przywódcę Kim Dzong Ila. Przywódca Kim Dzong Il odbył z byłym Prezydentem USA obszerną dyskusję.
Clinton wyraził słowa szczerych przeprosin za wrogie akty, jakich dopuściły się wobec KRL-D dwie amerykańskie dziennikarki. Prosił także w imieniu rządu amerykańskiego o uczynienie wyjątku i zwolnienie dziennikarek z odbywanej kary. Kim Dzong Il jako Przewodniczący Najwyższej Komisji Obrony KRL-D wydał specjalny rozkaz, na mocy którego dwie skazane amerykańskie dziennikarki zostały zwolnione. Bill Clinton uprzejmie przekazał Przywódcy Kim Dzong Ilowi przesłanie od Prezydenta Baracka Obamy, w którym Obama podziękował za decyzję Kim Dzong Ila oraz wyraził nadzieję na rozwój bilateralnych stosunków między dwoma krajami w przyszłości.
Bill Cliton złożył także wizytę kurtuazyjną Kim Yong Namowi - Przewodniczącemu Najwyższego Zgromadzenia Ludowego.Najwyższa Komisja Obrony KRL-D na cześć byłego Prezydenta USA Billa Clintona wydała uroczystą kolację, która odbyła się w rezydencji gościnnej Paekhwawon. Na kolacji obecny był Kim Dzong Il - Sekretarz Generalny Partii Pracy Korei oraz Przewodniczący Najwyższej Komisji Obrony KRL-D. Uroczysta kolacja przebiegła w kordialnej atmosferze.
Bill Clinton i towarzysząca mu delegacja opuścili KRL-D w dniu dzisiejszym. Na lotnisku był żegnany przez Yang Hyong Sopa - wiceprzewodniczącego Najwyższego Zgromadzenia Ludowego oraz przez Kim Kye Gwana wiceministra spraw zagranicznych. (za KCNA, krld.pl)
Pełny komunikat w formacie PDF.


29 lipca 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "DPRK Foreign Ministry Spokesman on Unreasonable Call for Resumption of Six-Party Talks".

23 lipca 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "KCNA Terms Story of "Chain Reaction" Hypocritical".

14 lipca 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "Let Us Accelerate the Cause of Global Independence under the Banner of the Juche Idea".

8 lipca 2009, 15. rocznica śmierci Wielkiego Wodza Towarzysza Kim Ir Sena

Dziś przypada 15. rocznica śmierci Wielkiego Wodza Towarzysza Kim Ir Sena. Zapraszamy do zapoznania się z okolicznościowym biuletynem Ambasady KRL-D w RP w dziale czytelnia poświęconym tej smutnej rocznicy "15 years since the death of Kim Il Sung".

21 czerwca 2009 Dwa Nowe Biuletyny Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biuletynami Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "KCNA Detailed Report on Truth about Crimes Committed by American Journalists" oraz "DPRK Foreign Ministry Declares Strong Counter- Measures against UNSC's "Resolution 1874"".

31 maja 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "DPRK Foreign Ministry Spokesman Clarifies Its Stand on UNSC's Increasing Threat".

26 maja 2009
Koreańska Centralna Agencja Informacyjna poinformowała w poniedziałek (25.05.2009) o przeprowadzeniu zakończonego sukcesem podziemnego testu nuklearnego w KRL-D. Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna przeprowadziła skutecznie jeszcze jeden test podziemny jako część wysiłków mających zapenić krajowi wzrost potencjału obronnego. Sukces ten odniesiony został dzięki staraniom koreańskich uczonych i techników. Ostatni test nuklearny został przeprowadzony bezpiecznie na wyższym poziomie kontroli siły eksplozji i technologii. Jest to satysfakcjonujący rozwój, który pozwala mieć nadzieję na dalszy postęp w rozbudowywaniu technologii nuklearnej. Udany test nuklearny jest wspaniałą inspiracją dla armii i ludu KRL-D podczas kampanii 150. dni, która doda im sił w dążeniu do rewolucyjnego celu jakim jest otwarcie wrót rozkwitającemu narodowi. Test pomoże w rozwoju suwerenności kraju, narodu i socjalizmu, a także zapewni pokój i bezpieczeństwo zarówno na półwyspie koreańskim jak i w regionie w zgodzie z siłą Polityki Songun.
Pełny komunikat w formacie PDF.

8 kwietnia 2009
Z okazji przypadającej 15. kwietnia 97. rocznicy urodzin Wielkiego Wodza, Wiecznego Prezydenta KRL-D Towarzysza Kim Ir Sena, przekazujemy wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności.

8 kwietnia 2009 - sukces satelity Kwangmyongsong-2
Sekretarz Generalny Partii Pracy Korei, Przewodniczący Najwyższej Komisji Obrony, Umiłowany Przywódca Towarzysz Kim Dzong Il odwiedził w niedzielę 5. kwietnia Satelitarne Centrum Kontroli i Dowodzenia, aby obejrzeć proces wyprowadzenia na orbitę eksperymantalnego satelity telekomunikacyjnego Kwangmyongsong-2.Przywódca zapoznał się z ostatnimi przygotowaniami do startu satelity.O godzinie 11.20 przed południem satelita Kwangmyongsong-2 będący imponującym produktem koreańskich uczonych rozpoczął swą drogę na orbitę przy pomocy rakiety Unha-2. Satelita został pomyślnie wprowadzony na orbitę po 9 minutach i 2 sekundach lotu.Wyrażając swoją wielką satysfakcję z faktu, że koreańskim naukowcom i technikom udało się pomyślnie umieścić satelitę na orbicie Przywódca Kim Dzong Il przekazał im swoje wyrazy uznania i podziękowania.
Pełny komunikat w formacie PDF.


5 kwietnia 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "Spokesman for DPRK Foreign Ministry Rejects Anti-DPRK "Resolution"".

28 marca 2009 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "Spokesman for DPRK Foreign Ministry Slams Anti-DPRK Campaign over Its Projected Satellite Launch".

16 lutego 2009
Z okazji Lutowego Święta, przekazujemy wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności.

24 stycznia 2009, 41. rocznica incydentu Pueblo
23 stycznia minęła 41. rocznica od chwili schwytania przez Marynarkę Koreańskiej Armii Ludowej szpiegowskiego statku amerykańskiego Pueblo.

4 stycznia 2009, Noworoczny artykuł 3 redakcji.
Publikujemy Noworoczny artykuł 3 redakcji, serdecznie zapraszamy do lektury.


Archiwum wiadomości wg lat: 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005

© Juche 99 (2010) O.S. KRLD Polska,