Czas: 18:10 (UTC+9, CET+8) Data: 28.02.113 r. Juche (2024)
 

Archiwum wiadomości wg lat: 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005

Wiadomości 2010

26 lipca 2010 Nowe Biuletyny Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biuletynami Ambasady KRLD w RP dotyczącymi ostatnich wydarzeń na Półwyspie Koreańskim w dziale czytelnia:"NDC States to Counter US-S. Korea War Exercises with Nuclear Deterrence", "FM Spokesman on DPRK Prepared for Dialogue and War", "Kim Jong Il & 50th Anniversary of Songun-based Leadership".


12 lipca 2010 Nowe Biuletyny Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biuletynami Ambasady KRLD w RP dotyczącymi ostatnich wydarzeń na Półwyspie Koreańskim w dziale czytelnia: "Foreign Ministry on UN Presidential Statement of on "Cheonan"" i "FM Spokesman on US Describing "Cheonan" Case as "Violation of AA"".

8 lipca 2010, 16. ROCZNICA ŚMIERCI PREZYDENTA KIM IR SENA
Przypada dzisiaj 16. rocznica śmierci Prezydenta Kim Ir Sena, zapraszamy do przeczytania Biuletynów poświęconych osobie Prezydenta w dziale czytelnia: "Kim Il Sung and Korea's Reunification" i "Great Man of Century".

30 czerwca 2010 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRL-D w RP w dziale czytelnia: "U.S. Criminal Abuse of UN for Provocation of Korean War Slammed".

28 czerwca 2010 Nowe Biuletyny Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biuletynami Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia dotyczącymi ważnych rocznic oraz ostatnich wydarzeń w KRLD i na Półwyspie Koreańskim:
"DPRK UN Representative on "Cheonan" Case".
"Daybreak Hours of Kim Jong Il".
"Invincible Workers' Party of Korea".
"2010, Year of New Phase for Korea's Reunification".
"Priority Given to Ideological Work".
"Historic Milestone for Korea's Reunification".
"KPA General Staff Issues Crucial Declaration".
"NDC Spokesman Slams Reference of "Cheonan" Case to UN".
"Historic Meeting Illumines the Path of Korean Revolution".

29 maja 2010, konferencja prasowa Narodowej Komisji Obrony KRL-D (fragmenty)
Pjongjang 28 maja - Narodowa Komisja Obrony KRL-D zwołała konferencję prasową w Ludowym Pałacu Kultury. W trakcie konferencji potępiono południowokoreańską grupę zdrajców Lee Myung Baka, którzy fałszywie oskarżają KRLD o zatopienie okrętu wojennego Cheonan. Na konferencji licznie stawili się reporterzy koreańscy i zagranicznych agencji, reprezentanci ataszatów wojskowych stołecznych Ambasad, a także reprezentanci organizacji zagranicznych akredytowanych w KRL-D. Konferencję prowadził generał Pak Rim Su, dyrektor Departamentu Polityki Narodowej Komisji Obrony KRL-D. Generał stwierdził, że sytuacja jaka wytworzyła się w wyniku wypadku okrętu Cheonan rozgrzewana przez grupę zdrajców jest bardzo ciężka i grozi wybuchem wojny w każdej chwili. Generał ostrzegł, że jakikolwiek incydent na wodach Morza Zachodniego czy w Strefie Zdemilitaryzowanej może stać się zarzewiem konfliktu zbrojnego. Postanowienia tzw. "międzynarodowego zespołu śledzczego" powstały w wyniku prac przedstawicieli krajów, które w tym sporze nie są krajami obiektywnymi. Generał zwrócił także uwagę na fakt, że na przestrzeni tygodni kilkukrotnie zmieniano godzinę wypadku poczynając od 21.45 a kończąc na 21.16. Pierwotnie strona południowa podawała, że okręt zatonął niedaleko wyspy Paekryong będąc załadowanym rakietami, następnie jednak zmieniono wersję twierdząc, że ładownia statku była pusta. Także kapitan okrętu Cheonan, który jest najlepszym świadkiem katastrofy zmienił swoją wersję: zaraz po wypadku twierdził, że "nie była to zewnętrzna prowokacja". Generał Pak wyraził gotowość wysłania na południe kraju ekipy śledzczej z KRL-D.
Pełny komunikat w formacie PDF.

26 maja 2010 Nowe Biuletyny Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biuletynami Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: dotyczącymi ostatnich wydarzeń w KRLD i na Półwyspie Koreańskim:
"FM Spokesman on Right to Bolster Nuclear Deterrent".
"CPRK Declares Resolute Actions against S. Korea".

23 maja 2010 Nowe Biuletyny Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biuletynami Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: dotyczącymi ostatnich wydarzeń w KRLD i na Półwyspie Koreańskim:
"DPRK Succeeds in Nuclear Fusion".
"Spokesman for DPRK National Defence Commission Issues Statement".
"DPRK Accuses S.Korea of Linking Ship Sinking with North".
"Foreign Ministry US of Linking with S. Korean ship Sinking".

7 maja, Umiłowany Wódz Towarzysz Kim Dzong Il złożył nieoficjalną wizytą w Chińskiej Republice Ludowej
Sekretarz Generalny Partii Pracy Korei Kim Dzong Il złożył nieoficjalną wizytę w Chińskiej Republice Ludowej na zaproszenie Hu Jintao Sekretarza Generalnego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin oraz Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej. Wizyta odbyła się w dniach 3-7 maja.
Przywódca Kim Dzong Il spotkał się w dniu 5 maja z Sekretarzem Generalnym Komunistycznej Partii Chin i Prezydentem ChRL Hu Jintao. Spotkanie odbyło się w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie.
Partyjno-państwowi liderzy i lud chiński gorąco przywitał i gościnnie ugościł Przywódcę Kim Dzong Ila, który odwiedził ponownie Chiny, aby krzewić koreańsko-chińską przyjaźń.
Pierwszym punktem wizyty było miasto Dalian, gdzie Przywódca Kim Dzong Il został gorąco przywitany przez Li Keqianga, członka Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, działającego na podstawie upoważnienia od Hu Jintao i KC KPCh. Miasto Dalian zostało również odwiedzone w 1983 roku przez Wielkiego Wodza Prezydenta Kim Ir Sena.
Odbyły się rozmowy pomiędzy Przywódcą Kim Dzong Ilem i Li Keqiangiem, przebiegły one w przyjacielskiej atmosferze. Li Keqiang wydał także bankiet na cześć koreańskiego Przywódcy.
Przywódca Kim Dzong Il w towarzystwie Prezydenta ChRL Hu Jintao zwiedza firmę Biotechnologiczną Boao w Pekinie w dniu 6 maja.
Przywódca Kim Dzong Il zwiedził kilka obiektów przemysłowych takich jak: Dalian Bingshan Group, Dalian Locomotive Production Company, Liaoning Fishery Group oraz Dalian Xuelong Industry Group.
Kolejnym punktem wizyty było miasto Tanjin, gdzie Przywódca Kim Dzong Il został powitany przez Zganga Gaoli członka Biuro Politycznego KPCh oraz sekretarza Komitetu KPCh w Tianjin, kolejną osobą witającą Przywódcę był Huang Xingguo burmistrz Tianjin. Odbyły się rozmowy pomiędzy Przywódcą Kim Dzong Ilem i Zhangiem Gaolinem, przebiegły one w przyjacielkiej atmosferze.
Po zakończeniu rozmów Przywódca Kim Dzong Il w towarzystwie Zgang Gaolina udał się na zwiedzanie portu w Tianjin. Następnym punktem zwiedzania było centrum miasta Tianjin. Przywódca Kim Dzong Il spoglądając na tętniące życiem miasto pogratulował lokalnym liderom i klasie robotniczej ich wspaniałych osiągnięć.
Opuszczając Chiny Przywódca Kim Dzong Il wyraził głęboką satysfakcję z rezultatów wizyty, a także przekazał płynące z głębi serca wyrazy podziękowania za okazaną gościnę.


Pełny komunikat w formacie PDF.

4 maja 2010, Pawilon KRL-D na Expo w Szanghaju
Z przyjemnością zapraszamy do odwiedzenia pawilonu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej na targach EXPO w Szanghaju. W koreańskim pawilonie znaleźć można m.in. miniaturę Wieży Dżucze, a także meandrującą rzekę, będącą symbolem rzeki Taedong. 6 września będzie dniem koreańskiego pawilonu. Pawilon znajduje się w targowym sektorze A, skupiającym kraje azjatyckie.

23 kwietnia 2010 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "Foreign Ministry Issues Memorandum on N-Issue ".

20 kwietnia 2010 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "US Urged to Promptly Opt for Concluding Peace Treaty".

15 kwietnia 2010 - urodziny Wielkiego Wodza Towarzysza Kim Ir Sena.
Z okazji Dnia Słońca, 98. urodzin Wielkiego Wodza Towarzysza Kim Ir Sena, przekazujemy wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności.

12 kwietnia 2010 Kondolencje Ambasadora KRL-D w RP
Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny KRL-D w RP Jego Ekscelencja Kim Pyong Il w związku z tragedią samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której śmierć poniósł Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i cała towarzysząca Im delegacja złożył kondolencje w księgach kondolencyjnych wyłożonych w Pałacu Prezydenckim.
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "Foreign Ministry Dismisses US Nuclear Plan".

3 kwietnia 2010 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia: "KCNA on Despicable Inside Story about Megaphone War".

13 lutego 2010 - urodziny Ukochanego Przywódcy Kim Dzong ILa
Z okazji Lutowego Święta, które obchodzić będziemy za 3 dni, przekazujemy wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności.

6 lutego 2010 Zwolnienie Amerykanina Roberta Parka
Odpowiedni organ KRL-D zakończył dochodzenie w sprawie Amerykanina Roberta Parka, który w grudniu 2009 roku naruszył północną granicę KRL-D i wtargnął nielegalnie na terytorium kraju.
Dochodzenie ujawniło, że powodem naruszenia granicy było błędne rozumienie KRL-D przez Roberta Parka.
Organ śledczy KRL-D zadecydował, aby Roberta Parka potraktować łagodnie i wybaczyć mu jego winę. Powodowane jest to jego szczerą skruchą jaką wyraził w związku ze swoim występkiem.
Na prośbę zatrzymanego w trakcie śledztwa udzielił on wywiadu KCNA. W trakcie wywiadu przyznał, że działał pod wpływem zachodnich mediów, których przekazy pchnęły go do popełnienia kryminalnego aktu, jakim było nielegalne przekroczenie granicy.
Poniżej prezentujemy wybrane wypowiedzi Roberta Parka:
"Wtargnąłem na terytorium KRL-D ponieważ moje wyobrażenie o tym kraju było błędne. Spowodowane było to obrazem KRL-D jaki kreuje zachodnia propaganda, której celem jest szarganie reputacji KRL-D.
Zachód jest masowo karmiony filmami dokumentalnymi takimi jak "Children of the Secret State", "Seoul Train" i innymi filmami, które pokazują nieistniejące przypadki łamania praw człowieka w KRLD oraz "niewyobrażalne cierpienia" Chrześcijan.
Ta fałszywa propaganda sprawiła, że ja - Chrześcijanin - miałem wyrobiony bardzo stronniczy obraz KRL-D.
Doszedłem do wniosku, że skoro ludzie są przetrzymywani w obozach koncentracyjnych, jeśli umierają tam Chrześcijanie i panuje tam głód, to zdecydowałem, że chcę umrzeć razem z nimi. Uważałem, że jeśli im pomogę zostanę zbawiony i po śmierci trafię do nieba, jeśli zaś tego nie zrobię czeka na mnie piekło.
Ostatecznie podjąłem decyzję, aby udać się do KRL-D.
Kiedy przekraczałem granicę sądziłem, że albo zostanę zastrzelony albo wyrzucony z powrotem przez ogrodzenie graniczne - byłem tak nastawiony przez fałszywą Amerykańską propagandę.
Jednkaże po przekroczeniu granicy postawa żołnierzy wobec tego faktu zaskoczyła mnie.Nie tylko przedstawiciele oficjalnych służb, ale wszyscy ludzie jakich spotkałem w KRL-D traktowali mnie bardzo uprzejmie i dbali o moje prawa. Nigdy w moim życiu nie spotkałem tak miłych i wspaniałomyślnych ludzi.
Ludzie byli dla niesamowicie uprzejmi, dbali o moje zdrowie tak jak jeszcze nikt w życiu. Jestem im bardzo wdzięczny za ich miłość.
Kolejnym szokującym odkryciem był fakt, że KRL-D panuje pełna wolność religijna. Było to zupełnie sprzeczne z obrazem jaki jest przedstawiany na zachodzie.
Będąc pobożnym Chrześcijaninem sądziłem, że takie rzeczy jak modlitwa są w KRL-D surowo zakazane. Jednakże odkryłem, że byłem w błędzie.
Nikt nie uważał modlitwy za coś niezwykłego, a także nikt mi w niej nigdy nie przeszkadzał. Mogłem modlić się codziennie i o każdej porze dnia - jak tylko sobie zażyczyłem.
Tym co zdziwiło mnie jeszcze bardziej był fakt oddania mi mojej Biblii.
Te fakty w pełni przekonały mnie, że wolność religijna jest w KRL-D respoektowana.
Moje opinie jeszcze bardziej się ugrunotwała w momencie kiedy miałem okazję uczestniczyć w nabożeństwach jakie odbywają się w kościele Pongsu w Pjongjangu. Dowiedziałem się, że poza Pongsu Chrześcijanie skupiają się w KRL-D także wokół innych kościołów. Odkryłem, że w KRL-D ludzie mogą czytać i wierzyć w co tylko mają ochotę, że istnieje absolutna wolność religijna dla wszystkich ludzi.
Wszystko co zobaczyłem i usłyszałem w KRLD przekonało mnie o tym jak wielkie nieporozumienie kierowało moimi poczynaniami. Wiedziałem już, że kierowała mną wyłącznie fałszywa zachodnia propaganda.
Nie popełniłbym mojego przestępstwa, gdybym wiedział, że w KRL-D respektowane są wszystkie prawa gwarantujące ludziom wolność, a oni sami cieszą się szczęśliwym i stabilnym życiem.Czułem szok, zakłopotanie i wstyd. W kraju w którym miały być łamane prawa człowieka, ludzie okazywali mi miłość i okazali mi dużo więcej wsparcia aniżeli wymagają tego prawa człowieka. Spotała mnie prawdziwa łaska. Okazałem skruchę i poprosiłem o wybaczenie mi mojego kryminalnego czynu, podkreślając, że do tego co uczyniłem 25 grudnia 2009 roku pchnęło mnie błędne postrzeganie KRL-D."
Robert Park przyznał, że on - jako Chrześcijanin - będzie się żarliwie modlił o pokojowe i szybkie zjednoczenie na Półwyspie Koreańskim. Pełny komunikat w formacie PDF.

19 stycznia 2010 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia, jest to wypowiedź rzecznika MSZ KRL-D: "DPRK on Reasonable Way for Sept. 19 Joint Statement".

18 stycznia 2010 Nowy Biuletyn Ambasady KRL-D w RP
Zapraszamy do zapoznania się z nowym biuletynem Ambasady KRLD w RP w dziale czytelnia:, będącego jednocześnie deklaracją Narodowego Komitetu Obrony KRL-D: "DPRK Warns S. Korean Authorities of Anti-DPRK Operation".

1 stycznia 2010
W Nowym Roku Dżucze redakcja serwisu krld.pl życzy wszystkim swoim czytelnikom wiele zdrowia.Zapraszamy do zapoznania się z "Noworocznym artykułem trzech redakcji".

Archiwum wiadomości wg lat: 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005

© Juche 99 (2010) O.S. KRLD Polska,