Pjongjang, dnia 23 lipca 113 (2024) r., o godz. 08:56

Zjednoczenie

Nie wszyscy wiedzą, że Korea jest przedzielona wielkim murem na 38 równoleżniku. Mur ten wybudowały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej po zakończeniu Wojny Koreańskiej.

Mur ten jest setki razy potężniejszy od tego jaki istniał w Berlinie i dzieli koreańskie rodziny, braci, rodziców...

Taka sytuacja ma miejsce ze względu na dominację USA nad Południową Koreą, USA trzyma na południu 40 000 swoich żołnierzy co skutecznie uniemożliwia zjednoczenie narodu!

Korea jest niezależnym i suwerennym państwem, jednak Południe ciągle jest kontrolowane przez imperialistyczne interesy i amerykańską klikę. Jeśli jakiś Koreańczyk z Południa chciałby odwiedzić Północną Koreę przekraczając mur zostałby natychmiast zabity przez amerykańskich żołnierzy. Na Południu obowiązuje "Ustawa o bezpieczeństwie państwa" na mocy, której każdy obywatel, który rozmawia lub czyta nt. Północy podlega karze ograniczenia wolności, a nawet śmierci. Każdy obywatel Południa, który zgłosi chęć odwiedzenia Północy jest z góry - na mocy w/w ustawy - traktowany jak przestępca!

Od końca wojny największym marzeniem Wielkiego Wodza Kim Ir Sena oraz Umiłowanego Wodza Kim Dzong Ila jest zjednoczenie koreańskich rodzin.

Wielki Wódz powiedział: "By zjednoczyć podzielony kraj potrzebne są rozmowy wszystkich Koreańczyków, nie możemy biernie na nie czekać."

W 1980 Wielki Wódz Kim Ir Sen napisał konstytucję Demokratycznej Konfederacyjnej Republiki Koryo, był to projekt pokojowego zjednoczenia kraju, który uwzględniał istnienie dwóch systemów gospodarczych: kapitalistycznego i socjalistycznego.

Pokojowe zjednoczenie na Półwyspie Koreańskim jest możliwe, jednak nie jest nim zainteresowane USA, które co roku wraz z armią Południowej Korei organizują wielkie manewry wojskowe takie jak "Ulji Focus Lens" czy "Team Spirit", aby pokazać że mogą dominować. Zjednoczenie będzie możliwe gdy amerykańskie wojska opuszczą Koreę Południową, a ludzie odzyskają wolność.

Pokój, przyjaźń i niepodległość, to są marzenia Koreańczyków i nikt ich nie zatrzyma w dążeniu do ponownego połączenia koreańskich rodzin!

Zobacz mur zbudowany przez USA

W Korei istnieje betonowy mur jakiego nie ma w żadnym innym kraju. Mur rozciąga się na długości 240 km po południowej stronie linii demarkacyjnej dzieląc kraj na Północ i Południe.

Władze Południowej Korei wzniosły betonowy mur realizując politykę "dwóch Korei" stworzoną przez Stany Zjednoczone. Betonowy mur jest symbolem podziału narodu stworzonego przez imperialistów.

Zgodnie z amerykańskimi rozkazami Korea Południowa wybudowała mur, zużywając do tego 800 000 ton cementu, 200 000 ton stali oraz 3,5 miliona metrów sześciennych piachu i żwiru.

Mur dzieli góry oraz dorzecza rzek Rimjin i Han na połowę.

Betonowy mur ma od 10 do 19 metrów szerokości u podstawy, 5 do 8 metrów wysokości oraz 3 do 7 metrów szerokości w górnej części. Po niektórych odcinkach muru poruszają się wozy pancerne.

Mur został wybudowany w taki sposób iż ludzie odwiedzający Panmunjom i inne odcinki koreańskiej granicy nie mogą go zobaczyć, ponieważ od strony południowej jest on porośnięty trawą. Mur jest widoczny tylko od strony KRL-D.

Schemat budowy muru

Schemat budowy muru

Widok muru od strony KRL-D

Zdjęcie muru 1

Zdjęcie muru 2

Zdjęcie muru 3

Panel boczny

Polecane serwisy

Regulamin plików cookies

KRLD.pl wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia P.T.Towarzyszom maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Jeśœli kontynuujecie przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przegladarki, przyjmujemy, że wyrażacie zgodę na użycie tych plików. Jednak zawsze możecie zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.