Pjongjang, dnia 13 czerwca 113 (2024) r., o godz. 12:10

Polityka Songun

Symbol Songun

Pojęcie "songun" narodziło się w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku dzięki Kim Dzong Ilowi - przywódcy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, niewielkiego kraju na Dalekim Wschodzie. Obecnie słowo to, jako równoważnik prawości i prawdy, a także słowo-symbok zwycięstwa i chwały, szybko rozprzestrzenia się w świecie ciesząc się uznaniem wszystkich ludzi.

Dziś pojęcia "songun" chętnie używają ludzie w wielu krajach, o różnych ideologiach, przekonaniach politycznych i religiach, a także przedstawiciele międzynarodowych kręgów politycznych, społecznych i naukowych.

Prezydenci Republiki Ugandy i Ludowej Republiki Kongo oceniając wysoko politykę songun i wyrażając swoje poparcie dla niej; podkreślili, że wszystkie kraje będą musiały zgłębić siłę tej polityki.

Prezydent Indonezji podkreślił zdecydowanie, aby przykładać większe znaczenie do umacniania i rozwoju armii, czyniąc z niej bojownika o interesy narodu oraz przeznaczać na nią większe środki.

Przewodniczący Partii Pokoju i Jedności Federacji Rosyjskiej podkreślił, że metoda polityki songun odzwierciedla niezłomną wolę Kim Dzong Ila, aby do końca bronić, nawet w najtrudniejszych warunkach, samodzielnego prawa i godności mas ludowych. Właśnie polityka songun jest najpotężniejszą metodą polityki w dzisiejszej dobie. Sekretarz Generalny KC Komunistycznej Partii Czechosłowacji wychwalał politykę songun jako politykę o wielkim znaczeniu międzynarodowym, wszechmocny bułat i sztandar dający postępowej ludzkości nowych sił, optymizmu i jasną przyszłość.

Wiele światowych organów i organizacji zawiera w swoich nazwach to oryginalne słowo "songun".

W lutym 2004 w Okręgu Uljanowskim Federacji Rosyjskiej, stworzono Centrum Naukowo Badawcze Polityki Songun. I Sekretarz Komitetu Okręgowego Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej w Uljanowsku w imieniu wszystkich uczestników zebrania napisał list do Kim Dzong Ila, przewodniczącego państwowego Komitetu Obrobny KRLD.

"My rodacy wielkiego Lenina, przekonani, że dzięki ideom Dżucze i polityce songun wielkiego przywódcy, towarzysza Kim Dzong Ila, wszyscy będą jeszcze bardziej umacniać socjalizm, potęgę obronną i suwerenność KRL-D. I dojdzie do zjednoczenia Korei, a pokój nastanie na całym świecie. Wasze idee Dżucze i praktyka songun mają dla nas ogromne znaczenie..."

Grupa zajmująca się studiami nad polityką songun w Stanach Zjednoczonych pisze w swoim artykule, że polityka songun Kim Dzong Ila, przywódcy KRL-D jest polityką łączącą idee Dżucze i politykę priorytetu w kwestii militarnej. W artykule napisano: "Bedziemy studiuować wielką politykę songun. Albowiem polityka songun jest najwyższą metodą polityki".

W wielu krajach, m.in. na Ukrainie, w Anglii, Peru działają centra naukowo-badawcze, których nazwy zawierają słowo "songun".

Słowo "songun" dumnie brzmi na seminariach, kursach, wykładach we wszystkich zakątkach pięciu kontynentów.

W Bułgarii odbywało się seminarium przedstawicieli partii politycznych państw Półwyspu Bałkańskiego na temat wielkich zasług Przewodniczącego Kim Dzong Ila dotyczących przywództwa songun.

We Włoszech zorganizowano seminarium przedstawicieli partii i organizacji politycznych poświęconych sytuacji na Półwyspie Koreańskim i polityce songun Partii Pracy Korei. W Hiszpanii odbywało się ogólnonarodowe seminarium "Idee songun - przewodnia ideologia XXI wieku". W Gwinei seminarium poświęcone polityce songun PPK zorganizowano w Biurze Politycznym Zjednoczonej Partii Postępowej Gwinei, itd. Tylko w jednym roku ponad 300 razy w 60 krajach odbywały się seminaria, kursy lub wykłady.

Te fakty wskazują na szybkie tempo rozpowszechniania się idei songun; w ponad 100 krajach świata, a z biegiem czasu ich liczba będzie rosnąć. W drukowanych tekstach słowo songun lub nowe związki frazeologiczne bazujące na tym słowie. Do tego w wielu krajach pisarze i artyści stworzyli wiele utworów - wierszy, piosenek, opisali wspomnienia, wrażenia i inne aby sławić politykę songun.

Rosyjski poeta Oleg Naumow pisze w swoich wierszach "Songun - pochodnia nadziei", że idee songun są symbolem zwycięstwa, woli oraz gwiazdą przewodnią oświetlającą narodom świata drogę do przyszłości, szczęścia, zwycięstwa i sprawiedliwości. Angielski działacz społeczny D. Gardson wychwala w swoich wierszach Słońce epoki songun - Przewodniczącego Kim Dzong Ila, mówiąc, że teraz promienie rewolucji songun, jaśnieją na całym świecie.

Poeta z Federacji Rosyjskiej Aleksander Breżniew pisze w swoim poemacie: "Zwycięski marsz songun" o tym, że "songun" to najpotężniejsza siła, która podniosła naród koreański i mieczo do obrony stabilności planety, błyskawica i pioruny powalające niegodziwców.

Panel boczny

Polecane serwisy

Regulamin plików cookies

KRLD.pl wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia P.T.Towarzyszom maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Jeśœli kontynuujecie przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przegladarki, przyjmujemy, że wyrażacie zgodę na użycie tych plików. Jednak zawsze możecie zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.