Pjongjang, dnia 23 lipca 113 (2024) r., o godz. 07:50

Idea Dżucze

Wieża Idei Dżucze

Podstawową ideologią w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej jest Juche (czyt. dżucze) stworzona przez Wielkiego Wodza Prezydenta Kim Il Sunga.

Wielki Wódz powiedział: "Ideologia Juche w kilku słowach oznacza, że twórcami rewolucji są ludzkie masy."

Ideologia Juche opiera się na myśleniu, że wszystko należy do człowieka po to aby mu służyć. Ideologia Juche pozwala na stworzenie niezniszczalnej więzi między ludzkimi masami i Wodzem, oznacza to możliwość zbudowania niezależności i suwerenności gdzie ludzie mogą używać swoich talentów i siły dla wspólnego dobra.

W ekonomii Idea Juche mówi o potrzebie samowystarczalności, która pozwoli zabezpieczyć kraj przed wpływami narodów imperialistycznych. Idea Juche zapobiega kryzysowi ekonomicznemu i zagranicznym wpływom - umożliwia to wyeliminowanie różnic klasowych i umożliwia rozkwit narodu.

W temacie obronności Idea Juche jako główny punkt stawia siłę militarną, która pozwoli obronić osiągnięcia rewolucji przed agresywnym amerykańskim imperializmem. Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna jest niezależnym krajem socjalistycznym, który dba o dobro wszystkich Koreańczyków.

Aby kapitalistyczny podział na klasy zniknął całkowicie nie ma prywatnej własności - wszyscy są socjalistycznymi robotnikami. Głównym celem Rządu Republiki jest zachowanie socjalizmu w Korei Północnej i pokojowe zjednoczenie z Koreą Południową bez użycia sił zbrojnych. Oznacza to stworzenie narodowego, niepodległego państwa obejmującego cały Półwysep Koreański. Dzisiaj KRL-D jest krajem gdzie wszyscy ludzie są kompletnie zabezpieczeni przed wyzyskiem i agresją. Robotnicy, żołnierze i intelektualiści są realnymi posiadaczami siły i bronią swoich interesów.

Rząd Republiki w swojej polityce kieruje się śladem wyznaczonym przez "Trzy rewolucje":

  • ideologiczną,
  • techniczną,
  • kulturalną.

Osoby zainteresowane dogłębnym poznaniem Idei Dżucze zapraszamy do działu Biblioteka, gdzie znajdują się dzieła Przywódców KRL-D, a także do odwiedzania strony internetowej Międzynarodowego Instytutu Idei Dżucze.

Panel boczny

Polecane serwisy

Regulamin plików cookies

KRLD.pl wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia P.T.Towarzyszom maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Jeśœli kontynuujecie przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przegladarki, przyjmujemy, że wyrażacie zgodę na użycie tych plików. Jednak zawsze możecie zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.